Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Wine and delights

lavinandmarcel

Marcel and Levin agreed on a new business named “Boobs mania” I don’t really know what they are planning to do with this brand but I gave them some Turkish delights to celebrate.

Macel ve Levin yeni bir işe başlıyorlar. Anlaşma anından bir foto bu. Arkada yeni işleri Boobs mania logosu görünmekte. Planları ne pek bilmiyorum ama kutlamak için son lokum pakedini açmanın tam vakti.

wine

We have a hand made dart game in the office. It’s made by Marcel by needles, matchbox and some rubber. :) It’s fun to play it. Another good new is I just learned there is an awarded super tasty wine in Albania. Some say it is one of the best wines of the world. I asked Marcel’s help to find a bottle and finally I have managed to get it. It’s from 2008 and it has a quite affordable price for such an exclusive wine.

Ofiste sıkılında Marcel’in kendi yaptığı dart oyununu oynuyoruz. İğne ve kibrit kullanarak yaptığı dartlar gayet iyi iş görüyor hatta duvara yere falan bile giriyor. Bu arada bu topraklardan çıkmış efsanevi bir şarabın varlığından haberdar oldum. Marcel’in de yardımlarıyla bu özel şaraptan bulmayı başardık ve bir şişe almayı başardım. Çantaya sığıp sığmayacağı konusunda pek bir fikrim yok açıkcası ama böyle özel bir şarap için çok güzel de fiyatı vardı. Kaçırmak istemedim. Bir çok özel ödüle sahip 2008 üretimi bu şarap çok özel bir insanla tüketilecek pek tabi.

27 Kasım 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment