Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

TEDX Alsancak – School of Life

tedx1

Yesterday I was in Izmir, Alsancak to make my talk “School of Life” in the stage of TEDx. This is my page from the book of event.

Dün İzmir Alsancak’ta gerçekleştirilen TEDx etkinliği için “Hayat okulu” sunumumla sahnedeydim.

tedx2

It was a bit hard for me to complete my presentation in 18 minutes. Well it took almost 30 minutes one day before the actual presentation. Then I changed frames, deleted some of them and made things a bit faster. Somehow I did it with the right timing and I was super relaxed when I was walking down from the stage. I did presentations in 20 different schools or universities from all around the world but this one probably one of the most stressful one since the time limit was too short for my stories.

Dünyanın çevresinde 20′yi aşkın sunum yaptım belki ama hiç birinde bu kadar zorlanmamıştım. TEDx’in en büyük stresi konuşmanın 18 dakikada bitirilmesi gerekliliği. Her sunumum 1-2 saat sürerken 18 dakikada neyi ne kadar anlatabileceğimi hiç bilememiştim. Sadece ülkeleri saysam zaten 1 dakika sürerdi. İlk sunumu hazırladım ve TEDx sunum gününden 1 gün önce küçük bir prova yaptım. İyi ki de yapmışım. Provada yaptığım konuşma yarım saat sürdü çünkü :) Ondan sonra bazı slaytları değiştirdim, bazılarını ise tamamen çıkardım. Biraz da konuşmayı hızlandırınca sunumu başarıyla tamamlamış olduk. Sahneden sezonun son konuşmasını da bitirmenin rahatlığıyla ayrılıp yerime oturmak ve rahat bir şekilde diğer konuşmaları izlemek çok keyifliydi.

tedx3

It was a huge honor for me to talk in TEDx for sure. I was amazing to meet with all these successful people and listen their school of life stories. A day with full of knowledge and fun.

TEDx’de konuşma yapmak tabi ki benim için büyük bir onurdu. Ben kişisel olarak da organizasyon için seçilen konuşmacı arkadaşların çok iyi bir seçme olduğunu düşünüyorum. Skala muhteşemdi ve tüm bu başarılı insanlarla tanışmak, onların kendi hayat okullarını kendilerinden dinlemek ve dersler çıkarmak paha biçilmezdi.

tedx4

More scenes from my talk.

Konuşmamdan görüntüler.

tedx9

From left to right (soldan sağa): Osman Can Özcanlı, Hakan Bıçakçı, Yeşim Kunter, Pınar Bekbölet, İhsan Aknur.

tedx8

From left to right (soldan sağa): Sinan Güler, Yunus Günçe, Can Ataklı, Işıl Yılmaz Sümer and Dilan Bozyel.

tedx7

Single ladiez on stage, changed their talk some days ago to talk about protests in Gezi park. Chapulling is serious.

Single ladiez sahnede. Fotoğrafçı ordusu ise hemen önünde.

tedx5

Thanks to event presenter Mısra Ercanlı and curator Umut Mustafa Göçmen for their invite and supports. They host me very well and did their best to do things in the best possible way. I am sure all the other speakers have the same feelings. Hugs!

Etkinliği düzenleyen ve küratörlüğünü yapan Umut Mustafa Göçmen’e bana TEDx sahnesinde konuşma imkanı verdiği için çok teşekkür ederim. Keza sunucumuz Mısra ile birlikte ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Harika bir gün geçirdik. Aynı hislerin tüm konuşmacılar için geçerli olduğuna da eminim. Etkinlikte görevli tüm arkadaşlar son derece güler yüzlü ve yardımseverdiler.

tedx11

The team of awesomeness. These guys did the thing.

Tedx için emeği geçen herkes sahnede! Muhteşemliğin ekibi.

tedx6

Elif is at left who is a young talented person who wants to study design and came to talk with me since her father doesn’t want her to go to design university. Note to her father : Please let her do what she wants, what she is passionate about, what she cares in this life. Otherwise she will be a sad person even if she earns more money. Doing a work that you don’t like is no different than marrying someone you don’t love at all. Right picture is another story. He is Ihsan Aknur. One of the TEDx speakers. Probably the funniest one and for sure he is the world’s best taxi driver. (seriously)

Solda Elif, sunum sonrası partide gelip beni buldu. Kendisi tasarım okumak istiyormuş ama babası lojistik okumalısın diyip kızın önüne taş koyuyormuş. Elifin babasına not: Lütfen kızınızın dilediğini yapmasına izin verin. Hevesli olduğu, tutkulu olduğu şeyi yapsın. Gerekirse daha az kazansın ama vakti, ömrü eğlendiği şeyi yaparak geçsin. İnsanın sevmediği işi yapması, sevmediği biriyle evlenmesi gibi. Lütfen Elif’e yardımcı olun ama müdaheleci olmayın.

tedx10

Dancing with the world’s best taxi driver Mr. Ihsan. Well he wanted me to dance with him since he didn’t like the jazz music there. So we made a change for a couple of minutes to shake it up :) Hope to dance again back in Istanbul.

Ve son olarak Ihsan abiyle Ankara havası oynadık. Ihsan abi bu konuda zaten uzman. Yolcularına yaptığı şovları videolarında hepimiz gördük. Çalan jazz müziği sevmeyen İhsan abi müzisyenlerimizden küçük bir oyun havası arası istedi. Benden de ona eşlik etmemi tabi. Kırmadım, Ihsan abi’nin yanındaydım. Bir gün taksine binicem İhsan abi. Arabayı çeker gene oynarız.

15 Haziran 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment