Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

My talk in Uludag University

uludag2

After 3 years of traveling I came back to city I was born to make a new presentation in Uludağ University.

3 yıllık seyahatten sonra doğduğum şehre dönüp bir sunum yaptım. Uludağ üniversitesi öğrencileriyle güzel bir buluşma oldu.

uludag1

 

Scenes from the presentation.

Sunumdan görüntüler.

uludagson

It was a long one since the students were very interested. Students shot interesting and funny quesions to answer. We all had big fun.

Sunum beklediğimden daha uzun sürdü. Özellikle öğrencilerin birbirinden ilginç ve eğlenceli sorularını cevaplamak çok eğlenceliydi.

uludag3

My teachers from the Anatolian Fine Arts High school were also there to watch me. I had my new certificate from my one my ex art teachers Filiz Türkmen.

Güzel Sanatlar lisesinden hocalarımın bazıları da sunumumu izlemek için üniversitedeydi. Sunumdan sonra başarı belgemi liseden sanat hocalarımdan Filiz Türkmen’in elinden almak onur vericiydi. Yıllar sonra böylesine bir buluşma son derece onur verici oldu.

uludag4

Here is a group picture we had with students at the end of the presentation. Good times! I would like to thank everybody who worked on the event. Especially my friend Evrim Sırmalı for all her efforts.

Sunum sonrası öğrencilerle toplu fotoğrafımız. :) Harika zaman geçirdim. Organizasyonu hazırlayan herkese özellikle de dostum Evrim Sırmalı’ya çok teşekkür ederim.

uludag5

 

14 Aralık 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment