Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Works I did in 2 weeks in Romania

work1

I was working on the identity of an expo about Facebook in Bucharest. It’s called as “All things Facebook” which tells everything you need to know about Facebook marketing. Here are some examples of the logos I created for the event.

Bükreşte ilk işim sosyal medya ve Facebook pazarlama stratejileri üzerine gerçekleşecek olan “All things Facebook” adlı konuşma ve seminer etkinliğinin kurumsalı üzerinde çalışmaktı. Etkinlik için hazırladığım logo çalışmaları.

work2

After we picked the logo they asked me to create lot’s of digital works such as facebook banners, cover images, e-mail signatures and some promotional items such as notebooks and roll up posters.

Daha sonra bu logoyu kullanarak türlü dijital işler yapmamı istediler. Banner tasarımları, Facebook cover tasarımı, e-posta imzası, not defteri vb hediyelik promosyon ürünleri…

work3

My boss Dragos Stanca asked me to create a new logo for his blog and here some alternatives.

Patron Dragos Stanca yeni blog’u için benden logo istedi. Sıkıysa yapma şimdi.

Print

Icee fest is a festival presented by Think Digital. It is all about internet and social media ideas. Well known people from Facebook, Twitter, Skype, Google, Yahoo and YouTube comes to Bucharest to have a talk about social media idea and internet ideas. Young visitors can ask them questions and they can also participate even with their own projects and showcase them. I did two alternative logo designs for the event.

Icee fest bir sosyal medya ve internet festivali. İnternetin devlerini Bükreş’te buluşturan etkinliği her sene Think Digital düzenliyor. Facebook, Twitter, Skype, Google, Yahoo ve Youtube’dan ünlü simalar gelip konuşma yapıyorlar, gençlere fikir veriyorlar ve gençler de onlara kendi hayal ettikleri ya da uygulamaya çalıştıkları sosyal medya fikirlerini aplikasyon önerilerini sunma şansına erişiyorlar. Icee aslında I see olarak okunduğu için logo konusunda gözlü bir konsept üzerinde çalıştık.

work5

Last year the event appeared with “Internet giants are coming” headline. So this year we say “Giants are back” Last year there was a rocker girl on the poster and I have no idea why they did it that way. This year I designed the event poster like a Godzilla movie poster since we are stick to the “Internet Giants” idea.

 Geçen seneki etkinliğin afişinde rocker bir kız vardı. Neden böyle bir etkinlikte ana görsel olarak bu kızı kullandılar hiç bir fikrim yok. Hala da bilmiyorum. Bu sene gene “İnternet devleri dönüyor” başlağıyla ilerlediğimiz için işi Godzilla tarzı bir film posteri havasında yaptım.

work6

And I also made it in various sizes.

Daha sonra bir çok farklı boyutta uygulamaları oldu.

Print

Ohh is a fashion brand mostly for young girls aged between 18 – 28. It’s an online fashion store. They sell the products only from internet and the products are mostly for clubbing. Clothes for short term use. Name comes from “Out of home fashion”

“Ohh fashion” 18 – 28 yaş aralığındaki gece hayatı seven Bükreşli kızların alışveriş ettiği bir internet mağazası. Ürünlerini sadece internet üzerinden satan mağaza ucuz ama seksi kıyafetler satıyor. Zaten bunları alıp sadece bir kez giyen kızlar ürünlerin kalitesini de pek önemsemiyor. Hızlı tüketim şık kıyafetler sunan bu marka için hazırladığım logo çalışmalarından bazıları.

work9-01

“Prive Boutique” is another fashion brand I just created in Bucharest. Bucharest was a bit hardcore work-wise. I did 5 logo projects in 2 weeks only. Plus to that 2 posters, 1 print ad, 1 info graphic.

Bükreş’de bir logo projesi daha. Prive Butique bir moda sitesi, kaliteli ve pahalı ürünleri Bükreş’e getirip internet üzerinden satıyorlar. Bükreşte patronum benden çok iş istedi, sürekli şu var bu var bi de bu var diye işleri verdikçe vermeye devam etti ve haliyle her iş için çok kısıtlı zamanım oldu. Farkettiğim şey işin çok kaliteli olmasının onun için bir önemi yoktu. O sadece yapalım ve geçelim havasında gibiydi. Şimdi işleri yüklerken bakıyorum da 2 haftada 5 logo projesi yapmışım mesela. Üstüne bir de posterler, bir basın ilanı ve bir ingrafik çalışması var. Bükreş yoğun geçmiş.

Screen Shot 2013-09-16 at 10.01.35

 

This was the brief I got for a print ad about the agency “Think Digital”. Well I didn’t know much about the agency, we had no images, we had no copywriter to cooperate but I did this by myself. A typographic thing which tells what we do. The print ad will be published in the catalog of Iceefest. So I thought it would be a good mood to make it young, colorful and enjoyable.

Bu brief’i hatırlıyor musnuz? Icee fest’in kataloğunda yayınlanması için ajansa ait bir basın ilanı tasarlamam istendi. Fakat brief’de ne ajansa dair bir bilgi, ne bir görsel referans ne de ajansta çalışabileceğim bir metin yazarı vardı. Kendi kendime böyle bir ilan yapıverdim süper kısıtlı bir zaman içinde. Romanya bayrağının renklerinden oluşan 3 satırda ne yaptığımızı ve bunu nasıl yaptığımızı anlattım.

work10-01

Then my boss didn’t like it. He said it doesn’t have the Think digital identity much. So with some revisions it became something like this :)

Lakin patronum Stanca bunu pek sevmedi. Hem karışık buldu hem de Think digital kurumsalını taşımıyor dedi. Sonra revizyonlarla bu hale geldi. Pespembe bir sayfa üzerinde (Think digital’in kurumsal rengi) dişi logo. :)

work10-03

I also did this info graphic for Think Digital since they had problems to tell details of their works and numbers. And yes I did it only in my last day in the company.

Koştur koştur tasarım yaptığım şirket Think Digital için bir de böyle bir bilgilendirme grafiği hazırladım. Son iş günümde yaldır yaldır yaptığım bu iş sayesinde müşterilere bilgi vermek ve ne yaptıklarını anlatmak daha kolay olacakmış.

Print

29 Eylül 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment