Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Works from Costa Rica

This is a project we did in Costa Rica with my boss and friend Nefty :) It’s an application project for hospitals. Any hospital can buy and use this app to improve their services, timing and track their patient’s information.

Yolculuk esnasında üzerinde çalıştığım en kafa yorucu projelerden biri de bu aplikasyon oldu. Hem şirketin ortaklarından olan hem de yakın arkadaşım Nefty ile beraber yürüttüğümüz bu proje aslında hastaneler için hazırlanan bir aplikasyon. Bu aplikasyon sayesinde hastaneler hem doktorlarını hem de hastalarını takip etmekte büyük avantaj ve kolaylık kazanacaklar.

Perminova is the name of application. Since we don’t have much idea about how hospitals work and what are their needs, it was a big deal to study and understand the needs of the hospitals and doctors.

Aplikasyonun adı Perminova. Ne ben ne de Nefty hastaneler ve işleyişleri hakkında geniş bir bilgiye sahip değildik. Dolayısıyla önce ihtiyaçları çalışmak ve tasarımı buna göre şekillendirmek gerekiyordu. Bu da uzun bir zaman deneme yanılma yapmamıza ve çok sayıda revizyon yememize neden oldu.

Hospital will be able to track all their patients and when they arrive they will be able to see what were the past sicknesses or who was the doctor who had taken care of the patience and what kind of treatments they used…

Hastaneler bu yazılım sayesinde her hastasının geçmişini, önceki hasalıklarını, hangi doktorları gördüğünü, şikayetlerini, ameliyat olduysa ameliyet sürelerini, hangi işlemlerin uygulandığını ve bunun gibi her şeyi görebilecekler.

Another feature is crew will be able to see which room or facility is in use in what time. This way all hospital crew will know what is going on in the each room any moment.

Bir diğer özellik ise hangi tarihte hangi zamanlar hangi odalar boş ya da dolu hangi ameliyatlar ne zaman yapılır hepsinin buradan izlenebilmesi ve boş olan yerlere doktorların kendi hastalarını atayabilmeleri.

And this is the tablet edition of the application. Mobile friendly.

Burada da aynı aplikasyonun tablet versiyonundan bir kare görüyorunuz.

I also did some Facebook cover and profile picture designs for the company. This is one of them.

Arada küçük işlerle de meşgul oldum. Ajansın facebook cover ve profil fotoğrafı için alternatifler çalıştım. Bu da onlardan biriydi.

I also did a video editing project for BarCamp. BarCamp is an event just like TedX in a way. They organize professional and creative people in their fields and they give a speech for participants. The most important difference of Barcamp is running several speeches at the same time. So people can choose which one they would like to listen and they head to that area to join. Since the event date is later than my depart date I couldn’t join to the organization :( These are the t-shirts I did for the organization team.

Genelde video düzenleme işleri alan biri değilimdir ama Costa Rika’da ilgilendiğim bir proje de Barcamp’ın tanıtım videosunu yapmaktı. BarCamp aynı TedX gibi dünyanın bir çok yerinde aynı isimle düzenlenen bir dizi seminerler organizasyonu. Alanlarında başarılı, yaratıcı ve fark yaratmış insanları davet edip konuşma yapmalarını talep ediyorlar. TedX’den en büyük farkı BarCamp’da aynı anda birden fazla konuşma oluyor ve katılımcılar ilgilerini çeken konuşmacınun salonuna gidebiliyorlar. Neyse BarCamp’ın videosunu yapmak dışında (videolar sekmesinden izleyebilirsiniz) organizasyon ekibinin t-shirt ihtiyacını da böyle karşılamış olduk.

30 Ocak 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment