Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

We work hard & party harder

Me, Annette, Manish from office and his house mate Sachin, we met and went to place where we can try diffrent kinds of beers and have a dinner.

Ben, Anette, Manish ve Manish’in ev arkadaşı Sachin buluşup hem güzel yemeklerle beslenebileceğimiz hem de ilginç ilginç biraları test edebileceğimiz bir yere gittik.

Doolali, Corianthans club was the name of the place. At the beginning everything was quite normal. We had a beer made of bajra, which is a kind of wheat. Then we had some banana beers.

Mekanın adı club Doolali, Corianthans. Başlangıçta her şey normaldi. Bajra adında bir bitkiden yapılmış bir bira ile başladık. Sonra muz birasına geçiş yaptık.

After that we tried some more fresh apple beers. And we saw where and how all these beers are made.

Muzdan sonra elma aromalı biralar geldi. Daha sonra kafamız güzel bu biraların nasıl yapıldığına şahit olduk.

Manish was the first one who started to fly around.

Ilk havalanan Manish oldu.

To catch him on air, we required more fuel :) These guys helped us. I think I need some raki instead of all these beers.

Onu yakalamak için ek yakıta ihtiyacımız vardı. Bu çocuklar bize yardım ettiler. Aslında bunca bira yerine 2 duble raki icebilsem daha rahat olurdu :)

End of the day. Smiling faces. Success.

Günün sonu. Mutlu suratlar.

07 Eylül 2011 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment