Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Traveling will change you!

3 professional travelers met in Berlin to have a chat about everything they learned and share ideas each other. Fabian Sixtus Körner, Pablo Ientile and me. It was great to talk about our experiences. And we almost didn’t do the movie scenes we wanted to do because we were talking and talking and talking and totally forgot the time. When we start recording an Lsd effected guy came in and I was thinking that he is gonna ruin the stuff but no Fabian actually used him in the editing as well as you can see in the video. It was a great meeting for me and a nice way to say goodbye to Germany since we did it in my last day there. We promised that the next meeting will be in Istanbul and I made my way to Croatia. We all hope the video will give some inspiration for other people.

Sincerely,
DOTR

3 profesyonel seyyah Berlin’de bir araya geldi! Fabian Sixtus Körner, Pablo Ientile ve ben dünyanın çeşitli noktalarından gelip Berlin’de buluşmayı başardık. Üstüne küçük bir video bile yaptık. Aslında video işi neredeyse kaynıyordu çünkü saatlerce sohbete dalıp saatin nasıl geçtiğini unutmuştuk bile. Benim Berlin’de son günüm olması nedeniyle tekrar buluşma imkanımız olmadı ama bir sonraki buluşmamızı Istanbul’da ve daha uzun bir süre için yapacağımıza dair birbirimize söz verdik. Video çekimlerini Pazar günü yaptık ve bu yüzden tarihi köprü üzerinde haftasonundan kalma bir çok ilginç insanla muhattap olmak durumunda kaldık. LSD etkisinde bir genç de bunlardan biriydi. O an videoyu berbat ettiğini ve bize zaman kaybettirdiğini düşünüyordum ama daha sonra Fabian videoya onu da eklemiş. :) Hatta daha bile güzel olmuş. Bazen kötü sandığımız şeyler daha iyi bir sonuca yol açıyor ya bayılıyorum. Bu da onlardan biriydi. Umuyoruz ki video ilham verici olmuştur.

Sevgiler,
Çağrı

met

14 Ekim 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment