Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Some random things

berlinbonus1

I have this cute mobile coffee truck just in front of my house and yes Germany has many interesting drinks to taste.

Evinim önünde bu şirin seyyar kahveci var. Sadece kahve değil tabi Almanya sıcak, soğuk çok ilginç içeceklere sahip.

berlinbonus2

A balcony in my apartment. I love it. And I loved the Allgauer beer as well. How interesting to have a child illustration on a beer packaging.

Benim apartmanın balkonlarından biri. Çok seviyorum. Sevdiğim bir diğer şey de Allgauer birası. Ambalajında çocuk illustrasyonu olması ise ilginç. 

berlinbonus3

There are some nice kissing spots in Berlin.

Berlin’de ağızdan öpmeli yerler.

berlinbonus4

As I told you before there are many interesting design books in good prices in Berlin. This is probably one of the most extreme ones. A branding book of all terrorist organizations of the world. Shit!

Berlin’de çok sayıda ilginç tasarım kitabı olduğunu ve fiyatların güzel gittiğinden bahsetmiştim. Bu en uç örneklerden biri. Dünyadaki tüm terörist grupların kurumsal kimlik ve markalandırma çalışmaları.

berlinbonus5

What do you want to drink to night? I ask to my self every evening in Berlin.

Bu akşam ne içelim? Berlin’de en çok sorulan soru.

berlinbonus6

Everything has an order right?

Her şeyin bir sırası var.

berlinbonus7

This is my room at Berlin. And at right you see a seat of a public bus. An interesting size. too big for one, too small for two people. Maybe for darlings? I have no idea.

Solda evimin bir parçası. Sağdabir otobüs koltuğu. Berlin otobüslerinin koltukları neden bu boyda yapılmış anlamak güç. İki kişi için küçük, bir kişi içinse fazla büyük.

05 Ekim 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment