Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Package-ııı

Packaging samples from Seoul… Koreans use some English words with a long “I” at the end. This causes them to look as sweetest things in the planet. It sounds very cute and funny. “Package” is one of the words they use like that. So they say it like: Packageıııı…

Seul’dan bazı bazı ambalaj örnekleri. Ilginçtir koreliler gunlük hayatta bazı kelimeleri Ingilizce olarak kullanıyorlar ancak hepsinin sonuna “I” ekleyerek ve uzatarak söylüyorlar. Bu da zaten şirin mi şirin bu insanları sarılıp öptürebilecek kadar şirinbir hale getirebiliyor. Kötü olansa bu insanların sarılma, öpüşme, el sıkışma gibi tensel temaslardan hoşlanmamaları ve hep mesafeli olmaları. Package bahsettiğim gibi sonuna “I” koydukları kelimelerden. Yani: Packageıııı

Some of the other words they use with “I” ending:

Bu şekilde “ı” ile bitirdikleri bazı kelimelerse şöyle:

Englishııı – Messageıııı – Soussageııııı – Busıııı – Speakııııı – Chargeıııı

There are also some differences like:

Su şekil farklar da var mesela:

Hand made / Handi maydiii – Battary charge / Pattari chargiiiii

3th one is a gift from Yuri to me in 11.11.11 :) Second one is a kind of water which is very popular in Korea. It’s also tasty. In general what I see in Korean package designs. They are not much colorful and crowded as the Vietnamese ones. Usually Korea uses a more minimal way of design. Colors are still there for sure but combinations doesn’t hurt your eye. :) With the power of awesome Korean typography they look cool easily. Even the letters of Korean alphabet are very design friendly. Because they look very sharp and compatible with grid system. Only thing I hate in Korean packaging is poppers and bubbles. I think they create a crowded layout mess up a very nice solid design most of the times.

3. fotoğraftaki çikolata bana iş arkadaşım Yuri’nin 11.11.11 tarihinde masama bıraktığı bir hediyeydi. 2. Fotoğraftaki ise bir çeşit su. Asya’da bu sarı renkli hafif aromalı sular pek popüler. Kötü değil ama. Genel ambalaj tasarımları üzerine yorum yaparsak Vietnam’dan sonra çok daha sakin hala sonuna kadar Asyalı ama bir yandan da modern ve dingin tasarımlar görüyoruz. Renklilik halen mevcutken kombinasyonların göz yormaması mis. Korece’nin muteşem tasarım dostu grid sistemine uygun keskin hatlı yapısı tasarımcılara kolaylık sağlıyordur diye düşünmeden edemiyor insan. Kore tipografisinin ambalajlar üzerinde yarattığı o havalı görüntü renkli tasarımlarla birleşerek gayet sempatik bir hava yaratıyor diyebiliriz. Yalnız patlangaçları azaltsalar keşke oradan buradan fırlayan hatta zaman zaman pörtleyen bu patlangaçlar çoğu zaman gereksiz kalabalık yaratıyor gibi geliyor bana.

Kirkland water was the worst one I have seen in Korea. Shape of the bottle is not bad but a black background for a water brand? c’mooon!!

Bu Kirkland nedir abi? Tövbe yarabbi! O siyah fon nolcak?

08 Ocak 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment