Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

One last giant post for Argentina

This is a typical Argentina food named “Empanada” There are many options with cheese, chicken, meat, vegetables and more…

“Empanada” buranın yerel ve ünlü bir yemeği. Arjantin’e gelip bunlardan yemeden gitmeyin. Peynirli, tavuklu, kırmızı etli ya da sebzeli gibi bolca çeşidi var. Bir nevi Arjantin böreği.

Empanadas being cooked…

Empanada’lar pişerken…

When you walk on the streets of Buenos Aires you are going to see these scenes a lot. Because a lot of people have dogs here. So they give their dogs to people who takes care of them during day time. These people do this as a job. They takek your dog and walk around, go to parks and play with them.

Buenos Aires’de en sıkça göreceğiniz bir diğer sahne de bu. Köpek bakıcıları. Bu arkadaşlara köpeğinizi emanet edip işinize gidiyorsunuz. Siz işteyken köpeğiniz başka köpek arkadaşlarıyla yürüyor, parklara gidiyor ve oyun oynuyor. Buenos Aires’de hemen hemen herkesin köpeği var. En yaygın köpek cinsi ise Golden retriever.

Parks are full of interesting people. This guy practicing Kung Fu.

Parklarda Kung Fu’cusundan kaykaycısına her tür tip mevcut.

Not everyday but sometimes we eat at the agency. It’s good to eat all together like a big family. The right picture is something I saw in a street bazaar. It’s interesting that they are selling these kind of sexy fantasy dresses in bazaars.

Her gün değil tabi ama bazen ajansta böyle beraber yemek yiyoruz. İyi oluyor, hoş oluyor. Büyük bir aile gibi masayı donatmak keyifli bir şey. Sağ fotoğraf da bir sokak pazarında gördüğüm erotik kıyafetler. Bu tür şeyleri pazarlarda görmekse ilginç.

They take care of me in the agency. Cakes, coffees coming to my table as a gift. The thing you see in right picture is “Mate” it’s a traditional hot drink of Argentina. Instead of tea, they drink this one. It includes aniseed as well. So it tastes like raki a bit. But it’s hot. Interesting isn’t it? And you share this cup with friends. Everybody takes a sip and gives to next buddy. Just like smoking hookah.

Ajansta bana iyi bakıyorlar. Arada bir masamda yiyecek içecek ikramı buluyorum. Sağda gördüğünüz “Mate” adında buranın yerel bir içkisi. Burada çay yerine mate içiliyor. İçerken arkadaşlar arasında döndürmek bu içkinin adeti. Herkes bir fırt çekip yandakine veriyor. Biraz nargile gibi. Bu arada içinde anason da var. Rakıya benzer bir tat bırakıyor ağızda.

Small markets closes the fence doors for security at night time. You can still buy things but they don’t let you to enter in. At left you see branded road signs. It’s interesting that they apply advertising on the road signs here.

Marketler geceleri tel kapılarını kapatarak kendilerini korumaya alıyorlar. İçerideki abiye seslenerek yine istediğinizi satın alabiliyorsunuz küçük pencereden paranızı uzatarak. İçeri girmek ise mümkün olmuyor. Sol fotoğrafta ise bir başka ilginçlik var. Burada yol tabelaları bile reklam alanı olmuş.

I was walking on the street next day and somebody just put this paper on my hand. That’s a bit funny. For 30 pesos :) Hah, of course I didn’t go there but I am keeping this paper as a memory hahah.

Geçen gün yolda yürürken biri geldi ve elime bu kağıdı tutuşturdu. 30 pesoya Mc Donald’s dan bir hamburger bile alamazsınız burada. Muhtemelen bu kağıt turistlere oynanan bir tuzak. Tabi ki gitmedim buraya ama kağıdı saklıyorum komik bir hatıra olarak.

Making a small barbeque party in the agency and drinking raki all together makes my day perfect. People here liked and enjoyed drinking raki, they took pictures of the bottle and upload to instagram. A totaly new taste and experience for them.

Ajansta küçük bir barbekü partisiyle rakıları tokuşturmak gibisi yok. İş arkadaşlarım rakıyı ilk kez denemelerine rağmen çok sevdiler. Hemen hemen her yerde rakıyı suyla karıştırınca değişen renge tutulan ve şaşkınlıkla ilginç sesler çıkaran bu insanlar şişenin fotoğrafını çeke çeke bitiremediler. Herkes instagram’a bol bol rakı şişesi postaladı.

“Şerefe” is cheers in Turkish. This is one of the first words I teach in Turkish pretty much in everywhere. Friends raising their glasses for Turkey!

Hemen hemen her gittiğim yerde öğrettiğim kelimelerden biri oluyor “şerefe”.

Another Turkish lesson in the agency. This became a classic. By the way I liked that tango poster.

Bir diğer öğrettiğim şey ise ismimden yola çıkarak Türkçe karakterler ve nasıl okundukları oluyor.

Designer on the road stickers around Buenos Aires.

Sticker kartvizitler Buenos Aires sokaklarındaki yerlerini aldı.

I have two Mexican friends from agency. They took me to a Mexican restaurant since I canceled my trip to Mexico because of hard visa issues.

Meksika vizesini almak için 1-2 ay beklemem gerektiğini duyduğumda orada anlaştığım ajansa durumu anlatıp kusura bakmayın demiş ve rotadan Meksika’yı çıkarmak durumunda kalmıştım. İşte bunu duyan iki Meksikalı arkadaş beni Buenos Aires’de bir Meksika restoranına getirdiler.

Everything here in this place is all about Mexico.

Burada sadece yemekler değil tüm dekorasyon ve ortam da Meksika temalı.

Instead of Halloween, Mexico has a dead’s day celebration.

Halloween yerine ölüler günü adlı daha farklı bir kutlamaları var Meksikalıların. Malezya’da tanrı için konulan yiyecek içecekler gibi burada da ölüler gelip yesin diye onlara hediyeler bırakılıyor. Meyveler, ekmek ve şekerlemeler.

Eating tacos and meeting with Mexican girls.

Hayatımda ilk kez Taco yedim, bizim dürümden çok çok farklı değil aslında. Tabi farklı ama çok değil demek istiyorum ben yine de..

11 Kasım 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment