Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Ölmeden önce yapılası 10 adrenalin bombası etkinlik

Gezmek güzel şey de Pisa Kulesi’nin önünde, Eyfel Kulesi’nin yanında fotoğraf çekinmek sizi pek kesmiyor. Size daha heyecan verici deneyimler lazım. Hani yaşadığınızı hatırlatacak daha extreme olaylar gerekiyor ruhunuza. Zaten monotonluk almış başını gitmiş. Bi kendime geliyim, dünyanın kaç bucak olduğunu göreyim diyorsunuz. Diyorsunuz ama kimse sizi anlamıyor. Ben anlıyorum arkadaşlar. O yüzden de size bu listeyi yaptım. Menümüz dolgun. Bunlarla başlayalım, baktık hala yaşıyoruz, devamını getiririz. Adrenalin bombası etkinlik kafası için hazır mısınız?

1- Volcano Bungee

Volcano-Bungee-listelist

 

Listenin ilk olayı “Yok artık!” dedirten cinsten! Tabi bunun için önce 12.500 Dolar sotelememiz gerekiyor. Parayı topladıysanız üstüne biraz daha koyun çünkü Şili’ye gidiyoruz.

Pucon’da Moltan Lava adında aktif bir yanardağının üstüne helikopterle çıkıyorsunuz. Lavlara 200 metre kala pilotunuz size işaret veriyor ve lavlara doğru bungee jumping yapıyorsunuz. Aşağıda biraz terleyebilirsiniz. Neyse ki atlayışı tamamladıktan sonra sizi helikoptere geri çekmiyorlar ve havaalanına kadar 130 km hızla seyir halinde sağa sola uçuşarak olayı tamamlıyorsunuz. Fiyata 5 yıldızlı otelinizde konaklamanız, açık büfe yemekleri hüpletmeniz ve bir gün rafting bir gün kaplıcalar gezisi gibi ek aktiviteler de dahil. Üstüne bir de t-shirt hediye ediyorlar. Manitayla atlayacağım derseniz fiyatta küçük bir indirim de oluyor. Anlaşılan daha büyük bir kumbaraya ihtiyacımız var. Yaparım diyenleri böyle alalım.

 

2- Wing Walking

wingwalk1

Listemizin 2 numarasında gene bol çığlıklı, temiz havalı bir aktivite yer alıyor. Hani şu üstüste iki kanatlı ve tek pervaneli gösteri uçakları var ya. Bildiniz siz onu. İşte o uçağın tepesine sizi ayakta duracak şekilde bağlıyorlar. Kim bağlıyor hem de biliyor musunuz? İngiliz hava gösteri takımı üyesi birbirinden güzel ve ateşli kızlar. Bu kızlar hem seksi hem adrenalin manyağı hem de üstüne pilotlar. Nasıl iş cennete mi düştük derken kızlar motoru çalıştırıyor ve siz o kanatta bağlıyken saatte 240 kmh hızla havada öyle hareketler yapıyorlar ki 4G’ye kadar bir G kuvveti yiyorsunuz.

Menülerinde ters uçuştan taklalara envai çeşit hareket mevcut. Güzel olansa tüm menüyü istemeseniz de tattırmaları. Bazı basit soruları içeren bir formu doldurarak kendiniz online rezervasyon yapabileceğiniz gibi bir arkadaşınıza hediye olarak da bu hizmeti alabiliyorsunuz. Olayın sonunda bir de sürprizleri oluyormuş ama onu söylemiyorlar. Kızlarla ilgili olabilir diye düşünüyoruz. Yapan bize de anlatsın. Bende o “şey” var diyenlerimizi böyle alıyoruz. http://www.aerosuperbatics.com/home

 

3- Base Jumping

basejump1

 

Spiderman ve Batman gibi karakterlere özendiniz hep, binaların tepesinde efkar dağıtıp sonra keskin bi bakışla kendilerini boşluğa bırakmalarına hayran oldunuz. Ama artık bu hissi tatmanın bir yolu var. O da base jumping. Hem de dünyanın bir çok noktasında yapmınız mümkün.

Önce çok yüksek bir yer bulmak gerekiyor. Dağlar, köprüler, binalar… Ne dilerseniz. Dubai’de bulunan dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa bunun için biçilmiş kaftan mesela. Takıyorsunuz paraşütü sırtınıza, veriyorsunuz kendinizi boşluğa. Gerisini anlatmamıza gerek var mı?

Yapıyorum diyenlere tavsiyemiz Norveç’e bir bilet almaları.

 

4- Ölüm kafesi

cageofdeath2

 

Hep atlama zıplama olmaz biraz da sevimli hayvancıklarla oynaşmamız gerekli değil mi? Mekanımız Avustralya. Cam bir kafes eşliğinde suya indiriliyorsunuz. Aşağıda sizi Choppa karşılıyor. Choppa kim derseniz, fotoğraftaki arkadaş diyelim. Kendisi bugün var olsalar çoğu dinazoru param parça edebilecek bir kardeş.

Kafesinizin demir barları falan yok ve Choppa ile oynaşmak için 15 dakika süreniz var. 80 küsür yaşı olan Choppa ile anlaşamazsanız da sorun yok. Aynı mekanda 200 tane arkadaşı da var (ciddiyiz) Biriyle mutlaka anlaşırsınız herhalde. Kolay gelsin.

Hayvanları seviyorum olayım budur dediğinizi duyar gibiyim, öyleyse buyurun beraber gidelim.

 

5- Top Gun

topgun2

 

Bilgisayarınız eskidi, yeni bir laptop almanızın vakti geldi. Ekran kartı canavar olsun şu uçaklı yeni oyunu açsın istiyorsunuz. Beğendiğiniz modelde 3500 TL. Benimse aynı paraya başka bir teklifim var.

Gelin sizi gerçekten uçuralım. Hem de gerçek bir L-39 ya da Mig 29 ile. Uçağın kalkış ve inişini usta pilotunuz yapıyor. havada size bir kaç ilginç hareket gösterip midenizi ağzınıza getirdikten sonrada kontrolü size veriyor.

Pilotunuzun kısa eğitiminden sonra yapabilecekleriniz sizin cesaretinize kalmış. Bu fiyata üstüne bir de filminizi çekiyorlar. Gelin vazgeçin şu laptop işinden.

İstiyorum uçur beni diyorsanız New York, Los Angeles, Miami, Cape Town, Prague, Madrid ve Moskova gibi birbirinden şahane şehirlerden seçimizi yapın ve şu siteye bir bakın deriz.

 

6- Tank sürün

tanksur1

 

Akşamları Playstation’da arkadaşlarınızı şişlemek sizin için bir rutin ama artık bir üst seviyeye geçme vakti geldi gençler.

Tank sürüyoruz! Hem de 5 farklı tank. İngiliz, Alman ve Amerikan tanklarından oluşan menünüzde ektra bir ücret karşılığı bu tanklarla atış yapabiliyor hatta otomobillerin üstünden geçip onları ezebiliyorsunuz. Ne eğlence ama! Üstüne bir de atış poligonunda ağır makinalı silahları deniyorsunuz.

Balayında kızı değişik bir yere götüreyim diyorsunuz ya işte. Bu nasıl? Kara görevleri benden sorulur diyorsanız içtimanız burada.

 

7- Yer çekimine hadi oradan diyin

sized_ZG220_0431

 

4000 dolara sizi uzaya çıkaramayız ama yer çekimsiz ortamı tecrübe ettirebiliriz. Uzay seyahatlerine daha çok var gibi görünüyor. Yaş kemale bunu da tatmak gerek değil mi? Üstelik uzaya gidecek olsanız bir ton eğitimden geçecektiniz. Bu paketle bunlardan da muhafsınız.

İçi bu iş için özel hazırlanmış bir Boing 727 profesyonel pilotlar tarafından parabola denilen bir manevraya sokuluyor. Bu süreç içinde 30 saniye kadar uçağın içindeki her şey ağırlıksız yani yer çekimsiz oluyor.

Kulağa biraz kısa gelse de sigarayı bırakıp parayı bi kumbaraya atarsanız kısa sürede ayaklarınızı yerden kesebilirsiniz. Olay bitince yaptığınız tüm o şaklabanlıkları içeren bir dvd’de elinize tutuşturuluyor.

Siz de küçükken astronot olmak isteyenlerdenseniz buyrun

 

8- Narkotik deneyimler

narkotik-deneyimler

 

Rio de Janerio gibi dünyadaki bir çok egzotik lokasyonun aslında 2 yüzü vardır. Biri kartpostallardan ya da medyadan yansıyan güzel yüzü. Diğeriyse gerçek olan biraz kusurlu yüzü. Tabii herkes kartpostal deneyimi aramıyor ve işte bu yüzden bazı turizm şirketleri bu tür müşterileri için özel turlar ayarlamış.

Uyuşturucu satıcılarının da işin içinde olduğu bu turlarda teneke mahallelere ve gecekonduların arasına dalıyorsunuz. Duyduğumuza göre çete korumaları ve uyuşturucu satıcılarıyla fotoğraflar da çekilebiliyor şanslıysanız arkadaşlarınızın sadece filmlerde gördüğü manzaralara şahit oluyormuşsunuz.

 

9- Ferrari ile İtalya

ferrari

 

Kardeşim benim param var ama tüm bu hoplama zıplama ya da favela saçmalığına ben gelemem bana daha elit şeylerden bahset, hani öyle bir şey yapalım ki instagramda millete ağır hava basalım diyorsanız, sıradaki deneyim tam size göre.

Seçtiğiniz özel Ferrarinizle (Neredeyse tüm modeller mevcut) size özel bir İtalya turu. Bu adamlar size bir Ferrari kiralıyorlar sanmayın. Olay bundan çok daha derin. Özel tur rehberinizle birlikte sadece sizin için özenle hazırlanmış lüks bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

Rotanız İtalyanın en güzel manzaralı muhteşem yollarını kapsıyor ve İtalyan mutfağının en seçkin restoranlarında konaklayıp en lüks otellerinde kalıyorsunuz. Çantalarım o Ferrari’ye nasıl sığacak diye de dert etmeyin. Her şey sizin için düşünülmüş. Çantalarınız sizden önce kalacağınız otellere başka bir araçla varıyor.

Yolculuğunuz Tuscany, Umbria, Lazio, Maggiore, Como, Garda, Milan, Roma, Floransa, Venedik ve Napoliyi kapsıyor. İlginizi çektiyse aynı programın Maseratilisi ve yatlısı da var, aklınızda olsun.

Oradan buradan atlamam şarabımı Instagram’a yükler arabama zıplar gazlarım diyorsanız yolunuz açık olsun.

 

10- Gezi kafası

riot-listelist

 

Dünyanın her yerinden adrenalin düşkünü gezginler haberleri büyük bir heyecanla izlerler bir yerde bi olay çıksa da gitsek diye. Normal insanlar ayaklanma çıktı diyip önceden aldıkları uçuşları iptal ederken bu adamlar bunu fırsat bilip ucuza bileti kapar üstüne de gidip orada gaz ve jop yerler.

Ver elini Mısır, ver elini Ukrayna şeklinde protestodan protestoya koşan adamlar var bu gezegende. Orada lokal halkla bir olmak, kaynaşıp birlik olmak, yeni dostluklar edinip polis güçleriyle çarpışmak ve tüm bunları haklı ve inandıkları bir çıkar uğruna yapmaktan zevk alır bu adamlar.

Buna riot tourism deniyor ve popülerliği gitgide artmakta. Bunun için verebileceğimiz web linkiyse sadece favori haber kanalınız.

05 Ekim 2014 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment