Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Olha’s raki party

As we planned before we met in Olha’s house to have a rakı party before I leave Kiev. So party started like you see in right picture. After 30 minutes of that photo left one is taken :)

Daha önce de kararlaştırdığımız gibi ben ayrılmadan Olha’nın evinde bir rakı partisi yaptık ve bu parti sağdfa gördüğünüz fotoğrafla başladı. Bu foroğraftan tam 30 dakika sonra ise soldaki çekildi.

See what happened in that 30 seconds.

İşte o 30 dakika içinde yaşananlar.

I think Olha didn’t like the taste. She just took one or two sip then left her glass to table. But everybody else loved rakı. Ilya and Sasha drunk without water. Especially Sasha loved it more without water. At the end of the night he was looking good too. Crazy Ukrainians.

Olha bir iki yudumdan sonra bardağı kenara bıraktı. Nasıl buldıun diye sorduğumda kötü demedi ama farklı dedi. Bence pek sevmedi. Ama onun dışında herkes üst düzey rakıcı çıktı. Özellikle Ilya ve Sasha rakıyı gece boyunca sek içtiler. Gecenin sonunda hala iyi görünüyorlardı. Ukraynalılar sürger çıktı anlayacağınız.

Olha’s cat is a heavy drinker too. Don’t think it’s just a cat. It drinks like a monster.

Kedi deyip geçmeyin canavar gibi içiyor.

Final photo from the night. The think in my mouth is actually a spoon designed like a long tongue. :) It’s Katya’s gift to me. Thank you so much Katya!

Gecenin son fotoğrafı da bu oldu. Ağzımda gördüğünüz o şey aslında dil şeklinde bir kaşık. Bu güzel hediyesi için Katya’ya teşekkürler.

28 Mart 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment