Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Notes

One of my last days in Vietnam. The maids left me a flower with some notes :) They are so funny. I will miss their laughs. Thanks to them they cared for me very well.

Vietnam’daki son günlerimde odamda böyle bir çiçek buldum. Bunu yapan o iki temizlik kadından başkası olamaz tabi. Bu ikilinin şen kahkalarını özleyeceğim. Her şeye gülen ikili, teşekkürler size!

And last dinner in Vietnam. Marc, Naveen, Marc’s housemate and me went to a Vietnamese restaurant. It was one of the places with beautiful waitress serving around. I just recognized one of the girls was looking at me and then I saw she is calling me. With Marc’s insists I went to girl and talked with her a little bit. Then she took my hand wrote these things. :) That was funny :)

Vietnam’da son akşam yemeğimde Marc, onun ev arkadaşı ve Naveem’le beraberdik. Güzel kızların size servis yaptığı tipik Vietnam restoranlarından birindeydik. Bu kızlardan birinin bana olan ilginç bakışları gözüme çarptı. Sonra bir baktım kız bana el kol yapıyor beni yanına çağırıyor. Marc’a durumu gösterdim. Olm gitsene falan diye yaptığı ısrarlar sonucu kızla dalgasına gidip konuştum. Sonra elime bu notu yazdı kendisi. Komik olaydı. Vietnam ilginç mekan.

08 Kasım 2011 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment