Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

New ceiling and some more

I opened my eyes and see a new ceiling. Then I remember that I am in my new guest house. I will stay here in my last week in Seoul.

Gözlerimi açtığımda alıştığım dar tavan yerine kırmızı bir borunun geçtıği başka bir tavan vardı karşımda. Hemen ardından dün yeni otele taşındığım ve buradaki son haftamda bu otelde kalacağımı hatırladım.

My new guest house is a small but really comfortable and nice place. Floor heating, Ac, Tv, fridge and all.

Burası da küçük ama süper konforlu bir yer dostlar. Televizyon, buzdolabı, yerden ısıtma, klima falan her şey var.

Left photo is the entrance o my guesthouse. Right photo is colorful headphones which I really wanted to buy but they are mostly expensive.

Sol fotoğrafta otelimin koridorunu görüyorsunuz. Kapıların karta açılıyor ve otomatik kilitleniyor olması çok hoş. Sağ fotoğraflar ise rengarenk kulaklıklar. Bunlardan bir tane almak çok istedim. Cesit çesit markalar harika sesler var ama hep pahalı geldi fiyatlar.

There is one thing Koreans girls are crazy for. Cases! What kind of cases? 1) Cases for mobile phones. There are shops which are only selling phone cases around Seoul. You cansee these shops every corner. Phone case business is serious thing here. Millions of alternatives and creative cases are waiting for you here. And 2) Cases for legs which means: Socks! Even it is winter time here. Weather is very cold but most of the girls still wearing mini skirts and mini shorts here. hey use these socks to cover their legs. But some of them don’t even wear socks. I can’t understand how they can wear that much of sexy stuff in this cold weather.

Koreli kızların deli olduğu bir şey varsa o da kılıf arkadaşlar. Ne kılıfı diyeceksiniz. 1) Telefon kılıfı 2) bacak kılıfı yani çorap. Burada kızlar kış soğuna rağmen mini etek ve popo altında biten süper kısa şortlar giymekten vazgeçmiyorlar. Dolayısıyla bacakları çorapla korumaya çalışan bu kızlarımızdan bazılarıysa çorap bile giymerek beni şaşırtıyor sen robot musun kardeş nasıl üşümezsin dememe neden oluyor. Bunu dediğimde kızdan aldığım yanıtsa üşüyorum ama güzel görünmeyi daha çok önemsiyorum oluyor. Diğer yandan bu telefon kılıfi işi Kore’de çok popüler. Sırf telefon kılıfı satan özel magazalar var. Binlerce çeşit ve yatıcı desenler ve farklı malzeme çeşitleriyle herkes telefonuna farklı bir hava verme peşinde. Ozel stickerlar ve telefondan sallanan aksesuarlarla telefon modifiyesi son hızla devam ediyor bu şehirde.

See different type of Korean mobile phones from Continuum. I told you that Koreans are crazy about smart phones right? Now I bring s new thing for them to be crazy for. It’s rakı!

Bu telefonların bir çoğu ajansın köşesinde atılmış durumdaydı. Artık akıllı telefonlar dışında telefon neredeyse kullanılmıyor buralarda. Korelilerin telefon konusunda deli olduklarını söylemiştim değil mi? Simdiyse onlara deli olacakları yeni bir şey getirdim. Rakı.

21 Kasım 2011 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment