Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Last 2 days in Pune

After the mexican night Swapnil was too tired of calculating the bill.

Meksika gecesinden sonra gelen hesap kafaları karıştırdı.

Our last dinner, maybe the best one. Thanks Indi!

Son akşam yemeğimiz belki de en iyisiydi. Teşekkürler Indi!

Indi design members bought a special gift for me and Anette. Ganesha statue! I love it. I already have many gifts and I have no idea how I will carry all hese stuff on my road.

Indi çalışanları bana ve Anette’e hediye almışlar. Ganesha biblosu! Helal. Yalnız bu hediyelerin birikmesiyle ben bunları nasıl taşıyacağımı düşünmeye başladım ciddi şekilde.

One on the right is mine, left is Anette’s gift.

Sağdaki benim, soldaki Anette’in hediyesi.

We have taken billions of souvenir photos all together. :)

Zilyonlarca hatıra fotoğrafı çekindik.

Some samples of these photos :)

O fotoğraflardan bazıları.

Some samples of these photos :)

O fotoğraflardan bazıları.

Last meeting for our showroom projects.

Showroom projemiz üzerine yapılan son toplantı.

My lovely friend Swapnil did it again and draw me a awesome t-shirt! Anette, me, Swapnil, Shriya and holy cow! All in the same t-shirt looking and saying their signature words behind of a Yeni Rakı bottle. I am already wearing it while I am writing these words.

Super aradasım Swapnil gene designer on the road dövmesinden sonra benim için bir de t-shirt tasarlamış. Swapnil, Shriya, ben, Anette ve yüce inek! Hepsi aynı t-shirt’de bir Yeni Rakı şişesinin ardından favori sözlerini söylüyorlar.

My 17 design laws for designers brochure came to Indi from print centre on my last day. I did it for Sudhir Sharma to give people on his trips and presentations. The front side includes these 17 rules and at the back there is a poster covering all Indi members with their own words about why they love Indi design.

Son gün burada tasarladığım, tasarımcılar için 17 tasarım kuralı broşürüm matbaadan geldi. Sudhir Sharma bunu gittiği sunumlarda ya da seyahatlerde insanlara hediye edecek. Basit bir kartvizit vermekten çok daha eğlenceli olacağı kesin.

This is how it looks when you open it.

Açınca böyle görünüyor.

09 Eylül 2011 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment