Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

JWT things

This a print ad for “Seda.” Seda is actually same product with Pantene. They use “Seda” name in South America. There isn’t much thing to do different for Seda because they told me everything I need to do. 2 girls, products, pinky graphics and here it is.

Türkiye’de Pantene adıyla bildiğimiz şampuan burada “Seda” adıyla satılmakta. Ajanstaki ilk işimde “Seda” için bir ilan çalışmak oldu. Ajanstakiler bu işi bana özür dileyerek verdiler. Başta nedenini anlamasam da çalışırken olayı kavradım. Bu müşteri için farklı bir şey yapmak imkansız denebilir. Her şeyleri belli, ne yapılacağı ne istendiği net ve bu dar çizgilerin dışına çıkıp aynı mesajı daha farklı bir biçimde veremiyorsunuz. Neyse iş, iştir.

This is a icon project for “Johnson & Johnson” They want to create an icon which symbolizes care and concern. They want to make it something like the wi-fi icon for the restaurants and cafes. But it can be for any shop or service as well. Even for taxis. So when you see this icon on somewhere you will know that people will care for you there. Here I tried to make a hearth from two shaking hands. However it looked like a bit old Russian propaganda posters. So I made a rounded version which also looked like a hearth more than the first version.

Bir sonraki iş Johnson & Johnson için bir ikon projesi. Bu marka “ilgi” temalı bir ikon istiyor ve bunu kampanyalaştırıp tüm şehirde kullanmak istiyor. Şöyle ki bu ikonu gördüğümüz yerler müşteriyle daha bi ilgilenilen, müşteriye daha arkadaşça yaklaşan ve onları önemseyen kurumlar olacak. Bu bir restoran da olabilir bir taksi de. Restoranlarda gördüğümüz wi-fi sembolü ile orada interenet bağlantısı olduğunu anlamamız gibi bir şey olacak bu. Burada el sıkışan 2 eli kullanarak kalp formu elde etmeyi denedim. Önce biraz sert ve eski Rus propaganda grafiklerini anımsattı. Sonra bir de kenarları yumuşatılmış bir versiyon denedim.

Then I did a kind of room or a space which also creates a hearth shape with the perspective.

Daha sonra bu “ilgi” alanını sembolize eden bir alan çizdim. Bir oda gibi. “Burada ilgi garantilidir” anlamında olan lafımızı da alanı kapsayan duvarlara yazdım ve üst kısımların köşelerini kırparak sembole kurdeladan yapılmış bir kalp görüntüsü verdim.

Symbolizes the space of care. Simple and easy to use. I think this one was the best one in terms of the visual style  Johnson & Johnson has. And also fits nicely with the project ambition.

Bu da yine sevgiyle, ilgiyle çizilmiş alan anlamına gelen bir sembol. Sanırım hem Johnson & Johnson’ın kendi görsel kimliğine hem de projeye en yakışan bu oldu.

10 Aralık 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment