Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Istanbul from Nefty’s eyes

My Costa Rican friend Nefty was in İstanbul and stayed with me last 2 weeks. I took him around the city and showed him how we rock&roll here. He was amazed. Loved the city a lot and the food of course. His favorites are börek and lahmacun. At the end he decided to come back again in summer and maybe live here for a while.

Nefty bende 2 hafta kaldı. Tıpkı ondan önce Arnavutluk, Almanya, Güney Kore ve Ukrayna’dan gelen misafirlerim gibi o da İstanbul’a aşık oldu. Yazın gene gelmek hatta burada bir kaç yıl yaşamak istiyor. Ona ev bulmak da benim görevim olacak. En çok börek ve lahmacunu sevdi. Eminönünde çok gezdi. Kadıköy’ü sevdi ama İstiklal caddesine bayıldı. Bağdat caddesini sıkıcı buldu. Her yerde kediler köpekler olması ve insanların onları sevgiyle beslemesi onu çok etkiledi. Sokakta gördüğü insanlar arasındaki çeşitlilik onu büyüledi. Eve gidince de çektiğimiz görüntülerden böyle bir video derlemiş:

Kosta Rika’lı dostum Nefty Loria’nın gözünden İstanbul.

1610826_10152472681016476_6030335703168505995_n

14 Kasım 2014 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment