Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Hong Ik area

Some navigations show Seoul city as 3D models for you to find your way easily.

Navigasyon işinde de bir tık ileri geçen Koreli kardeşler tamamen 3D modellemenmiş şehir haritalı navigasyon cihazlarına sahip.

These photos from Hong ik area. It is the area where Hong Ik universtiy located. It’s the most well know design and art university of Seoul which invited me for an international workshop at 2006 here. So I know the area pretty good and I want to share it with you.

Hong Ik Universitesi’ni çevresinden fotoğraflar. Buralar benim Seul’da en sevdiğim yerler diyebilirim. Burası hep bir renkli hep bir fıkır fıkır şıkır şıkırdır. Hong Ik Universitesi Kore’nin en bilindik sanat ve tasarım okulu. 2006′da okul ben i uluslararası bir wokshop’a davet etmişti. Bu nedenle bu alanı iyi biliyorum diyebilirim.

Hong Ik area is one of my favorite places of Seoul. Its always alive and colorful.

Buralardan daha çok fotoğraf yayınlamak gerek tabi özellikle yaz zamanlarından olsun, gece olsun. :)

This building on left is the entrance of Hong Ik universtiy. I will share my old memories with you to tell about university more.

Solda gördüğünüz fotoğraf Universite’nin girişi. Bu okuldan da sahneler ve işleri de sizlerle paylaşacağım.

As I said before there are many things and activities going on around Hong Ik.

Daha önce de dediğim gibi Hong Ik çevresi aktiviteler ve konserlerle doludur devamlı.

Korean food is good except the spicy ones (for me) If you enjoy spicy food I bet you will love Korean stuff. I eat alive octopus here in Korea. It was the most extreme thing I tried.

Kore yemelerinin genelde acılı olması ve birbirinden garip görünümlü şeyleri yemeleri yüzünden pek bana hitap etmiyor ama özellikle acı sevenler bura~da keyif alabilecekleri yemekler bulabilirler. Canlı ahtapot burada yediğim en sıradışı şey oldu. Köpek eti yiyenler de var ama ben denemedim. Köpek eti burada lüks restoranlarda bulabileceğiniz bir çeşit zengin yemeği. Anlatılana göre tadı çok güzelmiş ayrıca sağlıklıymışta. Hasta olan adama yedirilirmiş falan. Bizim kokoreç durumumuz gibi bazı insanlar köpek etini sevimsiz ve iğrenç buldukları için yemiyorlar. Kokoreç demişken Istabul’a gelen Kore’li arkadaşlara kokoreç yedirip bakın bunu yediniz ama bunun malzemesi şudur diye anlatınca ee nolmuş gibi bibi boş bir tepkiyle karşılaşmıştım. Burada bu insanların yediklerini görünce tepkinin içeriğini daha net anlıyor insan. :) Kokoreçe bayıldılar bu arada.

Gull wing? OMG!

Okula Martı kanatla gelen Kore’li kardeşim. Napıyorsun ya sen? He?

Big roads, awesome subway system but still traffic problems. It’s because of population of Seoul.

Koskocaman yolları ve kusursuz işleyen dev metro sistemine rağmen Seul’da halen trafik var. Bunun nedeni Kore nüfusunun büyük bir yüzdesinin bu şehirde yaşamasıymış.

Big buildings, small bikes. The building you see in right pictures was the tallest building of Seoul when I came here in 2006. Now I asked about it and they said it is one of the normal ones :) And unlike big bikes I saw in India and Vietnam, Koreans mostly use bikes with small wheels. The reason is they can fold these bikes from the center and put inside the trunk of their car to carry them easily.

Sağ fotoğrafta görünen gökdelen 2006′da Seul’un en yüksek binasıydı. Bu sefer geldiğimde bu soruyo sorduğumda bu binanın artık orta yükseklikte binalar arasında kaldığını öğrendim. :) Binalar, yollar falan büyükken Kore’de küçük tekerlikle bu bisikletler çok yaygın. Nedeni de bu bisikletleri ortadan ikiye katlayıp aracınızın bagajından dilediğiniz yere kolayca taşıyabilmeniz.

28 Kasım 2011 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment