Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Home sweet home

home1

This is the home I’m living in Zagreb. I have a big bed, tv, satellite and dvd system (never used) a nice table to work, internet connection, hot water, washing machine and everything you can expect from a house. Thanks to Tin for arranging this place for me.

İşte Zagreb’te yaşadığım ev. Odam gayet büyük. Internet, büyük bir çalışma masası ve kocaman bir yatak. Bunlar önemli olanlar. Ektra olarak televizyon ve uydu bağlantısı gibi şeyler de var ama bir kere bile açmadım. Zagreb’te gezmek varken Türk dizileri izlemeye niyetli değilim.

home2

And here is the kitchen and bathroom. Cute, nice and clean.

Mutfak ve banyo’da böyle. Temiz ve şirin. Evin çok konforlu olması aslında iyi bir şey. Diğer yandan kötü yerlerde kalınca insan daha çok geziyor sanki. Ama biraz yoruldum sanırım 3 yıldır acayip yerlerde kala kala zorlayıcı yerler gözümde büyüyor artık. Yaşlanıyor muyum ne? Biraz konfor arar oldum sanırım. Bakalım haftaya Bosna’da neler olacak.

18 Ekim 2013 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment