Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Here comes some motivation to push you on the road

You are not happy with your life. Everything goes wrong for a while. Your relations suck, you started to lose your faith on people and your job. You feel sad and disappointed for almost everything. You hate the city you are living in. And the office is way more disgusting for you. Recently you just saw a guy giving a video interview on internet and telling how he was feeling the same and then left everything behind for travelling around the world with no money. You hate him too. For sure you want to do the same. Or maybe a similar thing. It’s sure that you have some own ideas of disappearing. You want to make a change! It’s the right time for it, you feel it. More than feeling, you are absolutely sure about it. But there is something keeps you in the comfort zone. You scared of just leaving without looking at your back. Because you never know what the hell is gonna happen on the road. But hey, then you realize that it’s the point right? I mean it could be no different than a paid touristic tour otherwise. But no! A big no to touristic tours. You want something else. You need to develop yourself and learn things instead of going to Europe and taking pictures of buildings or sculptures. All you need is a little bit motivation. And here is your motivation from me. I just made a list of movies which will cure your problem. Greatest 15 road trip movies ever made! Watch these and you will be on the road as soon as possible. If it doesn’t work, feel free to contact with me. I will use some other techniques to push you out of the doorsill.

Uzun zamandır hayatınızdan memnun değilsiniz. Her şey ters gidiyor. Aşk hayatınız bombok. İşinize ve arkadaşlarınıza olan inancınızı kaybettiniz. Üzgün ve kırılmış hissediyorsunuz. Herkes tam bir hayal kırıklığı gibi. Kimseye güveniniz kalmadı. Ofisten, evinizden hatta yaşadığınız şehirden bile nefret ediyorsunuz. Geçen gün internette gezerken bir adam görüyorsunuz. Bir video röportajda sizin gibi hisler içindeyken nasıl her şeyi bırakıp dünyayı birikim yapmadan gezdiğini anlatıyor. Ondan da nefret ediyorsunuz. Bulsanız ağzına odunla vuracaksınız hatta. Sizin de benzer bir hayaliniz var çünkü. Ama yapamıyorsunuz, ya da yapmıyorsunuz ve hangisi olduğunu bile düşünmek istemiyorsunuz. Biraz cesaret sorunu var. Burada elde etmek için yıllardır uğraştığınız onca şeye sırtınızı dönüp onca bilinmezliğe dalmak pek mantıklı gelmiyor. Şu an içinde bulunduğunuz hayatı yaşamaya devam etmek de pek mantıklı gelmiyor gerçi. Çalıştığınız şirketteki müşteri temsilcisi kız arada Barcelona’ya, Amsterdam’a turlara falan katılıyor işten izin alıp. Belki de biraz uzaklaşmak, onun gibi turlara katılmak lazım diyorsunuz ama yok. Olmuyor. İstediğiniz bu değil. Siz yeni bir hayata ihtiyaç duyuyorsunuz ve bu yeni hayat Avrupa’da heykel fotoğrafları çekip aynı yere dönmek değil. Siz tamamen kendinizi eğitecek, yepyeni bir dünya düzeni kurmak istiyorsunuz. Belli ki biraz motivasyona ihtiyacınız var. Aslında siz bu yolculuğa çıkarsınız ama sadece biraz cesaretlenmek ya da deyimi yerindeyse gazlanmak lazım. O gazı size şu videodaki nefret ettiğiniz herif vericek belki. İşte size çam sakızı gezgin armağanı küçük bir motivasyon deposu. Bu filmleri izleyip yola çıkamazsanız sorununuz büyük demektir. Endişe etmeyin. Bu vaziyette devreye ben giricem :) Siz önce şu filmleri bi izleyin hele. İşte en gaz 15 yol filmi. Şimdiden iyi seyirler:

1zindagi

2motor 15ytu 14captain 13amap 12life 11beach 10-necessary 9all 8yeh 7into 6 tracks 5sebenyears 4secret 3queen

18 Ağustos 2014 2 Yorum Short URL
 • seninle kontak kurmak istiyorum arkadasim
  colombia hakinda görüsmek istiyorum ben berlinde yasiyorum

  YUSUF BICER

  25 Aralık 2014

 • Selamlar nasıl yardımcı olabilirim?

  CagriCankaya

  21 Şubat 2015

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment