Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

DOTR hair revision.

You know I try to do crazy things everywhere I go. Since I am in Brazil I thought this could be the best place to shave my head. And I did it! :) Hehaeh…

Biliyorsunuz her gittiğim yerde çılgınca bir şey yapmaya çalışıyorum: Sao Paulo’da deli gibi içmek dışında yapabileceğiniz çok bir şey yok. Ben de hazır Brezilya’dayken kafayı kazıtmak için bundan daha iyi bir an olamaz diye düşündüm. Düşündüğümü de yaptım. :) Haehaeh…

Me with my new bald head in the hotel room. First half an hour experiences: 1) Shampoo doesn’t effervesce much. 2) Just a little bit of shampoo works well. Good for economy. 3) I don’t need hair dryers at all actually I don’t even need to wipe my head much with towel. Just touching the towel making it dry enough. 4) I feel every small blow, wind, breeze and temperature change just like a spider sense. 5) Touching my head feels a bit weird. Like a sandpaper.

Keltoş kafamla otel odasında. İlk yarım saatlik deneyimlerim şöyle: 1) Şampuan pek köpürmüyor 2) Çok az bi şampuan yeterli oluyor, ekonomi için iyi :) 3) Saç kurutma makinasına ihtiyacım yok, hatta havluyu kafama sadece değdirmem yeterli kurulanmayı sağlıyor. 4) En küçük hava değişimini, esintiyi ve rüzgarı anında hissediyorum. Örümcek hissi gibi bir şey. 5) Kafama her dokunduğumda zımpara gibi bi his veriyor :)

08 Aralık 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment