Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Do it now not later in Dasein

This is Dasein. I am here to perform my presentation “Do it now not later” for the 4th time. Here we go!

Burası Dasein sanat okulu ve 4. kez sunumumu gerçekleştirmek için öğrencilerle buluşuyorum.

Students enjoying in my sharing session.

Öğrenciler sunumu keyifle izliyor.

A very important question that everybody should answer.

Herkesin kendine sorması gereken kritik bir soru.

After sharing session all together with students.

Sunum sonrası öğrencilerle.

After every presentation I give a special gift for the best question. This girl got the gift this time. Her question was “would you try to do same thing if you were a girl?” By the way school also gave me a gift. Raffles college did this too. How lovely.

Her sunum sonrası en iyi soruyu soran öğrenciye özel hediyeler veriyorum. Bu seferki “Kız olsan aynı şeyi yapmaya kalkar mıydın?” sorusuyla bu Çinli kıza gitti. Bu arada okul da bana bir hediye verdi. Aynı şeyi Raffles koleji de yapmıştı. Ne şahane. Yalnız bunları neremde taşıyacağım bilmiyorum.

Do it now not later posters. Left is the one I did right one is the made by Jared who is a marketing manager in the school :) One student asked me to sign his mobile phone I didn’t say no. :)

Soldaki benim yaptığım etkinlik afişi. Ben bunu yapmadan önce okulun pazarlama menajeri benim için bir poster yapmış. O da sağdaki. :) Sunumdan sonra bir öğrenci cep telefonunun arkasına imza atmamı istedi, kırmadım. :)

31 Mayıs 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment