Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

Atlantis and the palm island

This is a parking lot you see at right picture. It’s big and it’s free. Most of the times you don’t pay for parking in Dubai. There are many free parking lots made by sheikh.

Sağ fotoğrafta gördüğünüz yer aslında bir otopark. Burada arabanızı park etmek için genelde para ödemiyorsunuz. Şeyh’in sahip olduğu ve halkına bedava kullanma imkanı verdiği şeylerden biri de bu otoparklar.

Solmaz took me to famous Palm island. However you don’t notice it easily when you are in it. Palm shape is only visible from a high point of city. For example if you do sky diving here you can see it clearly :)

Şu meşhur palmiye şeklindeki adaya gittik. Tabi içinde gezerken Palmiye şeklinin farkına varamıyorsunuz. 

Road to Palm island.

Palmiye adasına giden yol budur.

Dubai has a nice silhouette with all these high skyscrapers. Especially at nights.

Kocaman gökdelenleriyle Dubai sikueti gerçekten büyüleyici. Özellikle de gece çok egzotik ve albenili bir görüntüsü var. Işıl ışıl. Özellikle de Sri Lanka’nınk karanlık sokaklarından sonra buranın ışıl ışıl olması iyi geldi. Gece Sri Lanka’ya inerken karanlığa iner gibiydim. Çok garip hissetmiştim. Dubai ise binlerce metre yükseklikten bile ben buradayım diyor.

This is the Atlantis hotel. One of the most famous ones here. It’s quite traditional looking and super luxury place. Pretty expensive but ı would like to try it’s water slide. It’s pretty famous. It cross inside of a giant aquarium of sharks. Must be exciting.

Şu önünde durduğum bina Buranın simgelerinden birisi aslında. Dünyanın en önemli en temiz en süper otellerinden biri olan Atlantis otel. Buranın önüne geçip fotoğraf çekinmek Dubai’de klasikleşen bir pozmuş. Ben de madem Dubai’ye geldik aynısını yapalım bi yerimiz geri kalmasın dedim :)

Atlantis the Palm voted The Most Hygienic Hotel of the World Award 2012. It’s one of the best hotels of the world for sure.

2012′de dünyanın en temiz oteli seçilmiş b uotel. Bir de dev akvaryumunda besledikleri Sammy adında bir köpek balığı varmış. Ama çevreciler Sammy’nin orada hapis hayatı yaşamasına tepki gösterince Sammy okyanusa bırakılmış. 

16 Temmuz 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment