Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X

A trip to out of Kiev

Our photographer friend Kostya invited us to take a ride to take some photos in the nature. Here we are going.

Fotoğrafçı dostumuz Kostya beni hem gezmek hem de sağda solda fotoğraf çekmek için şehirden uzakta bir tura çıkardı.

Somewhere out of Kiev.

Kiev dışında bir yer.

Walking on the abandoned railroads.

Terkedilmiş tren yollarında yürümek.

Railroads are good things. They triggers good feelings for me.

Tren raylarını severim. Bende güzel duygular uyandırıyorlar.

A quick break somewhere close to Kpachonınka :)

Kpachonınka yakınlarında kısa bir mola.

We kept going and reached a frozen lake. There was no body around. Full of silence. Just the sounds of nature. Some little wind and that’s it. Don’t know why but I was afraid to make a noise. I felt like if I shout or move fast everything will be messed up or the ices will crack.

Yola devam ettik ve karşımıza donmuş bir göl çıktı. Muhteşem görünüyordu. Etrafta kimseler yoktu ve doğanın getirdiği hafif rüzgar uğultusundan başka hiç bir ses duyulmuyordu. neden bilmiyorum ses çıkarmaya utanıyor gibiydim. Sanki bağırsam tüm o buzlar kırılacak ya da bir şeyler mahvolacak gibi bir his vardı içimde.

One of the most exciting moments in Kiev. Standing in the middle of a frozen lake with 2 girls. A sunny day which is not good for the ice :)

Donmuş gölün ortasında güneşli bir günde 2 kızla dikilip poz vermek pek akıllıca bir iş değildi evet ama aklımı kaybedeli nasılsa çok oldu. O yüzden sorun yok.

This is somewhere hidden at the back of some fields. Kostya took us here. We parked the car, walked a little bit and see this scene. Lovely view.

Kostya’nın nasılsa bulup keşfettiği acayip yerlerden biri. Arabayı park edip birilerinin arsasından koşturarak ulaştığımız bu yer harika bir manzaraya sahipti.

28 Mart 2012 Yorum Yapılmamış Short URL

Leave a comment  

name*

email*

website

Submit comment